Home / AKTUALITY / Takmer 100-tisícová škoda a zásah 11 príslušníkov hasičského a záchranného zboru

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dňa 18. marca 2017 krátko pred dvadsiatou štvrtou hodinou, bol ohlásený požiar rodinného domu v obci Podhradie, okres Topoľčany.

„Pri požiari zasahovalo jedenásť príslušníkov z hasičských staníc Topoľčany, Nitra a Partizánske, so štyrmi kusmi techniky a na pomoc prišli i štyria členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Závada, s jedným kusom techniky. Požiar bol uhasený jedným vysokotlakým prúdom a tromi C prúdmi za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie“- informoval hovorca HaZZ Nitra Michal Varga.

„Hasiči zasahovali pre veľké zadymenie v pretlakových dýchacích prístrojoch. Požiar zlikvidovali za približne tri hodiny. Pri požiari nebol nikto zranený. Na mieste udalosti bol prítomný riadiaci dôstojník a zisťovateľ príčin požiarov. Následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 90 000 eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania“ – doplnil Varga.

Tomáš Bilik    Foto: KR HaZZ Nitra    Zdroj: KR HaZZ Nitra

Tomáš Bilik

Latest posts by Tomáš Bilik (see all)

Dopravná nehoda pri obci Soľčany