Home / PRÁVE TERAZ / Takmer tri stovky výjazdov hasičov si vyžiadalo dnešné nepriaznivé počasie

Takmer tri stovky výjazdov hasičov si vyžiadalo dnešné nepriaznivé počasie

Dnes od ôsmej rána zamestnávala nepriaznivá poveternostná situácia hasičov na väčšine územia Slovenska. Najvážnejšia situácia bola na západe krajiny – v Bratislavskom a Trnavskom kraji boli hasiči vyslaní k 75 a 73 výjazdom technického charakteru. Často zasahovali aj v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji (43 a 36 výjazdov), v Trenčianskom a Žilinskom kraji pomáhali 21 a 16 – krát. Na východe Slovenska bola situácia pokojnejšia, hasiči v Prešovskom kraji zasahovali 8 – krát, v Košickom 7 – krát. Celková bilancia výjazdov hasičov od 8.00 – 21.00 hod. sa vyšplhala na 279.
Pomoc hasičov bola potrebná najmä pri popadaných stromoch, uvoľnených strešných krytinách a zatopených priestoroch.

Foto: ilustračné HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odbery vzoriek u osôb s podozrením na koronavírus, 9.5.2020

Posádky hasičskej záchrannej služby dnes vykonávali odbery vzoriek osobám s podozrením na koronavírus v karanténnych …

X