Home / PRÁVE TERAZ / Takmer tri stovky výjazdov hasičov si vyžiadalo dnešné nepriaznivé počasie

Takmer tri stovky výjazdov hasičov si vyžiadalo dnešné nepriaznivé počasie

Dnes od ôsmej rána zamestnávala nepriaznivá poveternostná situácia hasičov na väčšine územia Slovenska. Najvážnejšia situácia bola na západe krajiny – v Bratislavskom a Trnavskom kraji boli hasiči vyslaní k 75 a 73 výjazdom technického charakteru. Často zasahovali aj v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji (43 a 36 výjazdov), v Trenčianskom a Žilinskom kraji pomáhali 21 a 16 – krát. Na východe Slovenska bola situácia pokojnejšia, hasiči v Prešovskom kraji zasahovali 8 – krát, v Košickom 7 – krát. Celková bilancia výjazdov hasičov od 8.00 – 21.00 hod. sa vyšplhala na 279.
Pomoc hasičov bola potrebná najmä pri popadaných stromoch, uvoľnených strešných krytinách a zatopených priestoroch.

Foto: ilustračné HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Viac ako 300 hasičov pomáhalo pri výjazdoch spôsobených vetrom

Dôsledkom nepriaznivej poveternostnej situácie zaznamenali hasiči za posledných 24 hodín nárast výjazdov k technickým udalostiam. …