Taktické cvičenie HaZZ a DHZO zamerané na stavbu a použitie protipovodňových zábran

V nedeľu, 22. októbra 2017 sa v športovom areáli pri rieke Kysuca v Čadci uskutočnilo veľké taktické cvičenie zamerané na použitie protipovodňových zábran a koordináciu hasičských jednotiek DHZO v spolupráci s HaZZ. Na cvičení sa zúčastnili dobrovoľní hasiči z 34 obcí a príslušníci z OR HaZZ v Čadci, z hasičskej stanice v Čadci a v Kysuckom Novom Meste. Cieľom tohto taktického cvičenia bolo precvičenie možností nasadenia síl a prostriedkov DHZO pri zdolávaní povodní, posúdenie úrovne súčinnosti jednotlivých DHZO a OR HaZZ v Čadci, precvičenie a posúdenie efektivity a bezpečnosti práce členov DHZO s vybavením povodňových vozíkov (čerpadlá, protipovodňové bariéry) a koordinácia hasičských jednotiek podľa rozloženia síl a prostriedkov v rámci SR. Cvičenie zároveň preverilo formy a realizovateľnosť komunikácie medzi zúčastnenými hasičskými jednotkami.