Taktické cvičenie v Divadle Pôtoň

Podvečer  9. októbra vznikol v pivnici miestneho kultúrneho domu, dnes Divadla Pôtoň požiar. Požiar zasiahol celé podzemné podlažie a rozšíril sa aj na javisko. V tom čase sa v budove divadla nachádzali aj nič netušiaci študenti, ktorí sa stali súčasťou taktického cvičenia Dobrovoľného hasičského zboru obce Bátovce.

Riaditeľ divadla vyhlásil požiarny poplach, požiar nahlásil veliteľovi DHZO o 18:53 a do príchodu hasičov riadil evakuáciu. Po príchode na miesto o 18:59, sa veliteľ zásahu oboznámil so situáciou a nariadil vytvoriť dva zásahové úseky, prvý na hasenie požiaru pomocou 2 „C“ prúdov, jeden do pivnice a druhý na javisko. Úlohou druhej skupiny bolo dohľadať dvoch študentov, jedného v šoku a druhého so zranením dolnej končatiny.  Po vytvorení dopravného vedenia a útočných prúdov, vyhľadaní, ošetrení a transportovaní osôb bolo cvičenie ukončené.

Zásahu sa zúčastnila jednotka DHZO Bátovce s technikou CAS 25 Škoda 706 v počte 1+5 a CAS 15 Iveco Daily v počte 1+4. Cvičenie bolo rozhodcami v zložení M. Kuzma – predseda DHZ, P. Burčo – starosta obce a M. Ditte – riaditeľ divadla, hodnotené ako dobré. 

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X