Home / ZÁSAHY / Nitriansky kraj / Taktické cvičenie v Divadle Pôtoň

Taktické cvičenie v Divadle Pôtoň

Podvečer  9. októbra vznikol v pivnici miestneho kultúrneho domu, dnes Divadla Pôtoň požiar. Požiar zasiahol celé podzemné podlažie a rozšíril sa aj na javisko. V tom čase sa v budove divadla nachádzali aj nič netušiaci študenti, ktorí sa stali súčasťou taktického cvičenia Dobrovoľného hasičského zboru obce Bátovce.

Riaditeľ divadla vyhlásil požiarny poplach, požiar nahlásil veliteľovi DHZO o 18:53 a do príchodu hasičov riadil evakuáciu. Po príchode na miesto o 18:59, sa veliteľ zásahu oboznámil so situáciou a nariadil vytvoriť dva zásahové úseky, prvý na hasenie požiaru pomocou 2 „C“ prúdov, jeden do pivnice a druhý na javisko. Úlohou druhej skupiny bolo dohľadať dvoch študentov, jedného v šoku a druhého so zranením dolnej končatiny.  Po vytvorení dopravného vedenia a útočných prúdov, vyhľadaní, ošetrení a transportovaní osôb bolo cvičenie ukončené.

Zásahu sa zúčastnila jednotka DHZO Bátovce s technikou CAS 25 Škoda 706 v počte 1+5 a CAS 15 Iveco Daily v počte 1+4. Cvičenie bolo rozhodcami v zložení M. Kuzma – predseda DHZ, P. Burčo – starosta obce a M. Ditte – riaditeľ divadla, hodnotené ako dobré. 

Komentáre

comments

Pozrite aj

Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Dnes pred obedom boli hasiči zo Šamorína vyslaní do katastra obce Štvrtok na Ostrove, kde …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X