Trnavský hasič Peter Wojatschek reprezentoval Slovensko na šampionáte v Amerike

Koncom októbra sa príslušník Peter Wojatschek z KR HaZZ v Trnave predstavil na Majstrovstvách sveta vo Firefighter combat challenge v štáte Alabama v meste Montgomery. Spomedzi 600 pretekárov sa mu podarilo v kvalifikačných kolách dostať medzi 50 najlepších, čím sa kvalifikoval na majstrovstvá sveta medzi ďalších 171 súťažiacich. Súťaž prebiehala v plnej hasičskej výstroji, pričom Peter musel zdolať niekoľko po sebe nasledujúcich disciplín. Okrem iného sa popasoval s výbehom do 3. nadzemného podlažia s 20 kg závažím, evakuoval 80 kg figurínu či bežal slalom medzi hydrantmi. Na súťaži sa aj tento rok predstavila silná konkurencia z takmer všetkých štátov Európy, Austrálie, Kanady, USA, Argentíny či Nového Zélandu. Peter Wojatschek sa napokon umiestnil na 79. mieste, pričom obrovský úspech zaznamenal vďaka vstupu do klubu „lions den“. Toto ocenenie získal ako prvý Slovák v histórii. Srdečne gratulujeme!

Foto: Peter Wojatschek