Home / AKTUALITY / Úspech slovenských hasičov na TFA Austria 2019

Úspech slovenských hasičov na TFA Austria 2019

Slovenskí hasiči zožali ďalší úspech v Rakúsku, keď sa zúčastnili na 16. ročníku medzinárodnej súťaže profesionálnych a dobrovoľných hasičov „Najzdatnejší hasič Rakúska TFA Austria“. Hasiči museli v štyroch disciplínach zdolať 11 – podlažnú budovu výbehom a zostupom, rozvinúť pogumovanú hadicu pod tlakom vody v dĺžke 20 metrov a vodným prúdom zasiahnuť terč, posúvať päťkilogramovým kladivom bremeno v tzv. hammer boxe, prenášať 80 – kilogramovú figurínu ako záťaž, simulovať záchranu osoby na vzdialenosť cca. 100 metrov a liezť pomocou lana na trojmetrovú bariéru.
Tento rok sa súťaž konala v rakúskom Siegendorfe a na popredných miestach triumfovali viacerí hasiči z nášho tímu. Víťazom v kategórii 18 až 29 – ročných mužov sa stal ppráp. Erik Remák z Okresného riaditeľstva HaZZ v Michalovciach, ktorý v celkovej klasifikácii jednotlivcov obsadil druhé miesto. V rovnakej kategórii sa na treťom mieste umiestnil aj závodný hasič Matúš Hudák zo ZHÚ Volkswagen Bratislava.
V kategórii 30 až 39 – ročných mužov obsadil druhé miesto nrtm. Denis Bilý z Okresného riaditeľstva HaZZ v Michalovciach, v kategórii 40 až 44 – ročných mužov obsadil tretie miesto profesionálny hasič Adrián Ficík zo ZHÚ U.S. Steel Košice, v kategórii 45 až 50 – ročných mužov sa na druhom mieste umiestnil kpt. Marek Slivka, veliteľ čaty z Okresného riaditeľstva HaZZ v Michalovciach.
Slovenskí profesionálni a dobrovoľní hasiči z TFA TEAM SOVAKIA v súťaži družstiev zvíťazili pred súťažnými družstvami z Rumunska a Maďarska.
TFA TEAM SLOVAKIA na súťaži reprezentovali slovenskí hasiči v zložení:
– por. Ing. Peter Wojatschek z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave
– npor. Ing. Miloš Mačas z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline
– František Ridzoň z Dobrovoľného hasičského zboru Drábsko
– závodný profesionálny hasič Matúš Hudák zo ZHÚ Volkswagen Bratislava
Na súťaži sa zúčastnilo 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z Rakúska, Nemecka, Slovenska, Česka, Maďarska, Rumunska a Veľkej Británie.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Ranný požiar áut v Bratislave spôsobil škodu 200 tisíc eur

Dnes pred pol šiestou ráno bol ohlásený požiar vozidiel pred predajňou áut na Panónskej ulici …