Home / AKTUALITY / V blízkosti Helcmanoviec horí les, pomáhajú aj dobrovoľní hasiči

V blízkosti Helcmanoviec horí les, pomáhajú aj dobrovoľní hasiči

Lesný požiar medzi Gelnicou a Helcmanovcami v miestnej časti Vangort likvidujú od dnešného popoludnia hasiči, ktorým pomáhajú aj tri dobrovoľné hasičské jednotky.

Oheň sa rozšíril na mieste, kde sú rúbaniská, veľa pňov a suchej trávy. Profesionálni hasiči pomáhajú dvomi hasičskými strojmi a na požiarovisko prišli aj hasiči na dvoch štvorkolkách.

Dobrovoľní hasiči zasahujú s tromi kusmi techniky. TASR informoval operačný dôstojník z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

K požiaru ich privolali krátko po 15.00 h. K zraneniam osôb nedošlo. Podľa službukonajúceho operačného dôstojníka, oheň majú hasiči pod kontrolou.

Dopravná nehoda pri obci Soľčany

Iba tri kilometre od mesta Topoľčany sa rozprestiera obec Soľčany. Na miestnej komunikácii, ktorá spája …