V blízkosti Helcmanoviec horí les, pomáhajú aj dobrovoľní hasiči

Lesný požiar medzi Gelnicou a Helcmanovcami v miestnej časti Vangort likvidujú od dnešného popoludnia hasiči, ktorým pomáhajú aj tri dobrovoľné hasičské jednotky.

Oheň sa rozšíril na mieste, kde sú rúbaniská, veľa pňov a suchej trávy. Profesionálni hasiči pomáhajú dvomi hasičskými strojmi a na požiarovisko prišli aj hasiči na dvoch štvorkolkách.

Dobrovoľní hasiči zasahujú s tromi kusmi techniky. TASR informoval operačný dôstojník z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

K požiaru ich privolali krátko po 15.00 h. K zraneniam osôb nedošlo. Podľa službukonajúceho operačného dôstojníka, oheň majú hasiči pod kontrolou.

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …