Home / AKTUALITY / V blízkosti Helcmanoviec horí les, pomáhajú aj dobrovoľní hasiči

V blízkosti Helcmanoviec horí les, pomáhajú aj dobrovoľní hasiči

Lesný požiar medzi Gelnicou a Helcmanovcami v miestnej časti Vangort likvidujú od dnešného popoludnia hasiči, ktorým pomáhajú aj tri dobrovoľné hasičské jednotky.

Oheň sa rozšíril na mieste, kde sú rúbaniská, veľa pňov a suchej trávy. Profesionálni hasiči pomáhajú dvomi hasičskými strojmi a na požiarovisko prišli aj hasiči na dvoch štvorkolkách.

Dobrovoľní hasiči zasahujú s tromi kusmi techniky. TASR informoval operačný dôstojník z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

K požiaru ich privolali krátko po 15.00 h. K zraneniam osôb nedošlo. Podľa službukonajúceho operačného dôstojníka, oheň majú hasiči pod kontrolou.

Sústredený výcvik príslušníkov HaZZ zaradených vo funkcii technik – strojník

Dnes sa vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lesť vo Výcvikovej osade Jakub Village …