Home / ŠPORT / POHÁROVKY / V Brodne sa konal 20. ročník hasičskej súťaže a 4. ročník súťaže o putovný pohár DHZ

V mestskej časti Žiliny v Brodne to posledné dva víkendy žilo hasičmi. Dobrovoľný hasičský zbor v Brodne zorganizoval už tradičný 20. ročník hasičskej súťaže a 4. ročník súťaže o putovný pohár DHZ Brodno, ktorého sa zúčastnilo mnoho nadšencov hasičského športu. Nasledujúcu sobotu miestny oslávili 95. výročie vzniku dobrovoľného hasičského zboru v Brodne.

Dobrovoľný hasičský zbor zorganizoval 20. ročník hasičskej súťaže a 4. ročník súťaže o putovný pohár DHZ Brodno. Podujatia sa zúčastnil zástupca primátora Patrik Groma a poslanci mestského zastupiteľstva v Žiline Ján Púček a Ján Pažický.

„Mesto Žilina bude podporovať dobrovoľné hasičstvo. Chceme, aby naša mládež trávila čas zmysluplne a nie doma pri počítačoch,“ dodal Patrik Groma.

Dlhoročná tradícia dobrovoľného hasičského zboru v Brodne oslavovala svoje 95. jubileum. Bolo pozvaných viac ako 80 hostí, medzi ktorými sa predstavil zástupca primátora Anton Trnovec a poslanci mestského zastupiteľstva Ján Púček a Ján Pažický.

„Dobrovoľný hasičský zbor v Brodne má dlhoročnú tradíciu, ktorú treba zachovávať pre ďalšie generácie. Preto som rád, že mladí majú záujem pokračovať v dobrovoľnom hasičstve,“ dodal Anton Trnovec.1471868702-v-brodne-sa-konal-20-rocnik-hasicskej-sutaze-a-4-rocnik-sutaze-o-putovny-pohar-dhz brodno torta ppp

Jablonecká hala mladých hasičů 2017

Tak atraktívna disciplína ako šesťdesiatky, u našich susedov logicky vyústila do seriálu halových súťaží s …