V Centre výcviku Lešť sa koná už 31. výcvik príslušníkov HaZZ

Na Odbore simulačných technológií Centra výcviku MO SR Lešť od včera prebieha pravidelné veliteľsko-štábne cvičenie príslušníkov HaZZ. Počas včerajšieho a dnešného dňa sa cvičenia zúčastňujú hasiči zaradení medzi stálych členov riadiaceho štábu z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Svidníku. V úvodný deň absolvovali príslušníci teoretickú prípravu a praktický nácvik využívania konštruktívnej simulácie. Druhý deň cvičenia je pre príslušníkov pripravený scenár hasenia požiaru lesného porastu v blízkosti poľnohospodárskeho družstva v katastri obce Nižný Mirošov. Podľa scenára požiar vypukol po piatej hodine ráno a rozšíril sa na plochu 200 x 300 metrov. Cvičiaci príslušníci v riadiacom štábe na základe simulácie vyhodnocujú spávne nasadenie síl a prostriedkov HaZZ a DHZO. Výcviky tohto charakteru sa na Odbore simulačných technológií Centra výcviku MO SR Lešť konajú od novembra 2016 a doposiaľ sa na nich preškolili príslušníci z 31 okresných riaditeľstiev HaZZ.