Home / PRÁVE TERAZ / V Gaderskej doline sa stále zasahuje

V Gaderskej doline sa stále zasahuje

Takmer 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov už piaty deň hasí požiar v Gaderskej doline. Požiar majú hasiči pod kontrolou, lokalizovať sa ho podarilo včera ráno. Na ploche 5 hektárov dnes hasiči hasili možné ohniská vzniku požiaru, vykonávali pílenie a následné hasenie stromov poškodených požiarom. Na mieste zasahuje 41 hasičov z modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí skupina ZÁPAD, STRED a VÝCHOD, z hasičskej stanice v Martine, zo Záchrannej brigády v Žiline s 18 ks hasičskej techniky a 17 dobrovoľných hasičov z obcí Blatnica, Martin – Záturčie, Mošovce, Sučany a Ďanová so 7 kusmi hasičskej techniky. Hasiči budú v likvidačných prácach pokračovať aj zajtra.

Z Oravskej Lesnej odchádza časť hasičskej techniky

V týchto chvíľach odchádzajú z Oravskej Lesnej príslušníci zo Záchranných brigád HaZZ v Žiline, Malackách …