Home / PRÁVE TERAZ / V hasebných prácach pri rozsiahlom požiari v Zohore dnes pomáhalo 23 DHZO

V hasebných prácach pri rozsiahlom požiari v Zohore dnes pomáhalo 23 DHZO

Viac ako 160 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 50 kusmi hasičskej techniky počas dnešného dňa zasahovalo pri obrovskom požiari v priemyselnom areáli v katastri obce Zohor. Požiar, ktorý vypukol pred druhou hodinou popoludní, zachvátil dve výrobné haly a ich okolie. Hasenie požiaru najmä podvečer komplikoval silný vietor. Hasiči zasahovali v ťažkých podmienkach v zadymenom prostredí, požiar zatiaľ nemajú lokalizovaný. V hasebných prácach sa bude pokračovať aj v priebehu dnešnej noci. Na mieste boli vykonané kontrolné merania ovzdušia pracovníkmi KCHL, zvýšené hodnoty namerané neboli. Počas dnešného dňa na mieste s požiarom bojovali profesionálni hasiči z hasičských staníc v Bratislave, v Malackách, v Pezinku, tiež príslušníci zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a z Nitry a dobrovoľní hasiči z 23 dobrovoľných hasičských zborov obcí (Zohor, Záhorská Ves, Stupava, Láb, Lozorno, Závod, Záhorská Bystrica, Veľké Leváre, Kuchyňa, Plavecký Štvrtok, Studienka, Gajary, Sološnica, Most pri Bratislave, Budmerice, Častá, Vysoká pri Morave, Malé Leváre, Jabloňové, Moravský Sv. Ján, Gbely, Prievaly a Cerová). Požiar doposiaľ zasiahol plochu viac ako 2 hektáre.

Foto: HaZZ, MV SR

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odbery vzoriek u osôb s podozrením na koronavírus, 9.5.2020

Posádky hasičskej záchrannej služby dnes vykonávali odbery vzoriek osobám s podozrením na koronavírus v karanténnych …

X