V Nitre prebieha kongres s medzinárodnou účasťou „Rescue Forum 112“

Hasiči, záchranári a odborníci na jednotlivé záchranné zložky zo Slovenska a zahraničia sa dnes stretli v Nitre. Až do zajtra tu prebieha 8. ročník medzinárodného kongresu Rescue Forum 112, nad ktorým prevzal záštitu podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák.
Ústrednou témou kongresu je komunikácia záchranných zložiek pred zásahom a počas zásahu. V úvode odzneli hlavné referáty, slova sa ujal prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý, riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Ján Murgaš, prezident Asociácie záchrannej zdravotnej služby Ján Šteso a prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Ladislav Pethő. Cieľom kongresu, ktorý potrvá do zajtrajšieho popoludnia, je vyvolať diskusiu o systematickom rozvoji komunikácie záchranných zložiek počas zásahu, o odbornej príprave operátorov, technologickom a personálnom zázemí tiesňovej linky a pod.

 

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …

X