Home / AKTUALITY / V Nitrianskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 15 miest a obcí

V Nitrianskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 15 miest a obcí

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dobrovoľným hasičom v 15 mestách a obciach Nitrianskeho kraja boli dňa 24. septembra 2019 odovzdané nové vozidlá Iveco Daily. Odovzdávanie vozidiel sa uskutočnilo so začiatkom o 14.30 hod. v Okoličnej na Ostrove a pokračovalo v mestách Komárno, Hurbanovo, Nové Zámky a v obci Tvrdošovce. Zástupcovia z 15 miest a obcí okresov Komárno a Nové Zámky prevzali nové vozidlá pre dobrovoľných hasičov v mestách a obciach Okoličná na Ostrove, Bátorove Kosihy, Trávnik, Búč, Čalovec, Kameničná, Modrany, Hurbanovo, Dvory nad Žitavou, Kamenica nad Hronom, Salka, Nová Vieska, Chľaba, Bánov a Tvrdošovce.
Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, štátneho tajomníka Ministerstva obrany SR Mariána Saloňa, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Jána Goliaša a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

V Banskobystrickom kraji si nové vozidlá prevzali zástupcovia 26 miest a obcí

V piatok 7. februára sa uskutočnilo odovzdávanie vozidiel Iveco Daily určených pre 26 miest a …