Home / AKTUALITY / V sobotu sa v Banskej Bystrici uskutočnil Deň hasičov

V sobotu sa v Banskej Bystrici uskutočnil Deň hasičov

V sobotu sa v Banskej Bystrici uskutočnil Deň hasičov

Deň hasičov sa uskutočnil 17. júna 2017 v priestoroch Europa Shopping Center a Europa Business Center Banská Bystrica. Návštevníci mali možnosť vidieť zápolenie slovenských a českých hasičov na 20. ročníku Memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel, ktorého celkovým víťazom sa stalo domáce družstvo z Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici. Druhé miesto získalo súťažného družstvo z Okresného riaditeľstva HaZZ v Lučenci a na treťom mieste sa umiestnilo družstvo Výcvikového centra HaZZ Lešť.
Súčasťou podujatia bol aj 10. ročník medzinárodnej súťaže profesionálnych a dobrovoľných hasičov TFA Slovakia 2017 (Toughest firefighter`s alive – Najtvrdšie hasičské prežitie). Na štart súťaže TFA Slovakia 2017 sa postavilo osemdesiat profesionálnych a dobrovoľných hasičov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Súťažiaci štartovali v dvoch paralelných dráhach a v štyroch disciplínach museli prekonať nástrahy jednotlivých prekážok. Najlepšie sa v celkovom poradí umiestnil Marcin Zdzieblo (KM PSP Žory) z Poľska, druhé miesto obsadil český reprezentant Ondřej Rosenkranz – príslušník HZS ČR Krávehradeckého kraja a na treťom mieste sa umiestnil Petr Svatek – príslušník HZS ČR z kraja Vysočina. Zároveň boli pre návštevníkov pripravené rôzne sprievodné podujatia, okrem iného aj prezentácia najnovšej hasičskej techniky, ukážky zásahovej činnosti či súťažné disciplíny pre najmenších návštevníkov s názvom „Malý hasič“.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Latest posts by Tlačové správy (see all)

Komentáre

comments

Pozrite aj

Nález leteckej munície v Štúrove

V piatok, 20. apríla 2018, krátko po 7.00 hod. ráno bol ohlásený nález leteckých bômb …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE