Home / AKTUALITY / V sobotu sa v Banskej Bystrici uskutočnil Deň hasičov

V sobotu sa v Banskej Bystrici uskutočnil Deň hasičov

V sobotu sa v Banskej Bystrici uskutočnil Deň hasičov

Deň hasičov sa uskutočnil 17. júna 2017 v priestoroch Europa Shopping Center a Europa Business Center Banská Bystrica. Návštevníci mali možnosť vidieť zápolenie slovenských a českých hasičov na 20. ročníku Memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel, ktorého celkovým víťazom sa stalo domáce družstvo z Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici. Druhé miesto získalo súťažného družstvo z Okresného riaditeľstva HaZZ v Lučenci a na treťom mieste sa umiestnilo družstvo Výcvikového centra HaZZ Lešť.
Súčasťou podujatia bol aj 10. ročník medzinárodnej súťaže profesionálnych a dobrovoľných hasičov TFA Slovakia 2017 (Toughest firefighter`s alive – Najtvrdšie hasičské prežitie). Na štart súťaže TFA Slovakia 2017 sa postavilo osemdesiat profesionálnych a dobrovoľných hasičov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Súťažiaci štartovali v dvoch paralelných dráhach a v štyroch disciplínach museli prekonať nástrahy jednotlivých prekážok. Najlepšie sa v celkovom poradí umiestnil Marcin Zdzieblo (KM PSP Žory) z Poľska, druhé miesto obsadil český reprezentant Ondřej Rosenkranz – príslušník HZS ČR Krávehradeckého kraja a na treťom mieste sa umiestnil Petr Svatek – príslušník HZS ČR z kraja Vysočina. Zároveň boli pre návštevníkov pripravené rôzne sprievodné podujatia, okrem iného aj prezentácia najnovšej hasičskej techniky, ukážky zásahovej činnosti či súťažné disciplíny pre najmenších návštevníkov s názvom „Malý hasič“.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Výzva na rekonštrukcie a výstavby hasičských zbrojníc už zverejnená !!!

Výzvu č. VI na podporu zvýšenia ochrany pred požiarmi prostredníctvom výstavby, rekonštrukcie a modernizácie stavieb …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE