Home / PRÁVE TERAZ / V súvislosti s nepriaznivým počasím zasahujú hasiči najmä pri popadaných stromoch

V súvislosti s nepriaznivým počasím zasahujú hasiči najmä pri popadaných stromoch

Nepriaznivé počasie, ktoré zasiahlo územie Slovenska, si vyžiadalo nárast výjazdov hasičov k udalostiam technického charakteru. Od šiestej hodiny ráno vykonali hasiči v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou už 23 výjazdov, pričom pri viacerých ešte stále zasahujú. Viac ako 50 príslušníkov HaZZ a členov DHZO pomáhalo najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch hasiči odstraňovali strhnuté strechy. Najvážnejšia situácia je v Žilinskom kraji, kde hasiči zasahovali už viac ako 9 – krát, a to najmä v okrese Liptovský Mikuláš. V Nitrianskom kraji boli hasiči v súvislosti s vetrom vyslaní k 5 prípadom. V Trenčianskom a Trnavskom kraji zasahovali hasiči doposiaľ 4-krát. V Košickom kraji zasahuje 15 príslušníkov v súvislosti s vypaľovaním trávy v prírodnom prostredí, kde sa vplyvom silného vetra začal požiar rozširovať. Predpokladá sa, že výjazdy k podobným udalostiam budú ešte pribúdať.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Dopravná nehoda linkového autobusu

Hasiči zo Žiliny momentálne zasahujú pri dopravnej nehode linkového autobusu, ktorá sa stala v mestskej …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X