Home / PRÁVE TERAZ / V súvislosti s nepriaznivým počasím zasahujú hasiči najmä pri popadaných stromoch

V súvislosti s nepriaznivým počasím zasahujú hasiči najmä pri popadaných stromoch

Nepriaznivé počasie, ktoré zasiahlo územie Slovenska, si vyžiadalo nárast výjazdov hasičov k udalostiam technického charakteru. Od šiestej hodiny ráno vykonali hasiči v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou už 23 výjazdov, pričom pri viacerých ešte stále zasahujú. Viac ako 50 príslušníkov HaZZ a členov DHZO pomáhalo najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch hasiči odstraňovali strhnuté strechy. Najvážnejšia situácia je v Žilinskom kraji, kde hasiči zasahovali už viac ako 9 – krát, a to najmä v okrese Liptovský Mikuláš. V Nitrianskom kraji boli hasiči v súvislosti s vetrom vyslaní k 5 prípadom. V Trenčianskom a Trnavskom kraji zasahovali hasiči doposiaľ 4-krát. V Košickom kraji zasahuje 15 príslušníkov v súvislosti s vypaľovaním trávy v prírodnom prostredí, kde sa vplyvom silného vetra začal požiar rozširovať. Predpokladá sa, že výjazdy k podobným udalostiam budú ešte pribúdať.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

V Medzibrode došlo k zrúteniu rodinného domu, hasiči prehľadávajú sutiny

Hasiči momentálne zasahujú v obci Medzibrod v okrese Banská Bystrica, kde došlo k zrúteniu časti …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X