V Žilinskom kraji zasahovalo viac ako 300 profesionálnych a dobrovoľných hasičov

Hasiči celý víkend odstraňovali ľadové kryhy na rieke Ubľanka

V súvislosti s poveternostnou situáciou a búrkovou činnosťou zasahovali hasiči najčastejšie v Žilinskom a Banskobystrickom kraji. V prvom spomínanom kraji zasahovali hasiči od 7.00 hod. včerajšieho dňa do 6.00 dnešného rána celkom 52 – krát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov, vyslobodenie vozidiel a posádky uviaznutých v rozvodnených tokoch, odčerpávanie vody, stavanie protipovodňových zábran a pod. Celkom zasahovalo 97 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 35 ks hasičskej techniky a až 226 dobrovoľných hasičov s 53 ks hasičskej techniky.
Príslušníci v Banskobystrickom kraji zasahovali v súvislosti s poveternostnou situáciou a búrkovou činnosťou celkom 18 – krát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest, čerpanie vody z pivničných priestorov a iné protipovodňové opatrenia. Celkom zasahovalo 25 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 9 ks hasičskej techniky.