Home / AKTUALITY / Vďaka podpore z EÚ dostalo Výcvikové centrum HaZZ nové Iveco Daily

Vďaka podpore z EÚ dostalo Výcvikové centrum HaZZ nové Iveco Daily

V piatok, 5. apríla 2019 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie hasičského vozidla Iveco Daily Výcvikovému centru HaZZ Lešť. Vozidlo odovzdal prezident HaZZ Alexander Nejedlý za prítomnosti riaditeľa kancelárie prezidenta HaZZ Stanislava Cellenga povereného riadením VC HaZZ Lešť, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Dušana Sľúku a ďalších ctených hostí.
Iveco Daily bude slúžiť pri výcvikoch Dobrovoľných hasičských zborov obcí, ktorým budú tieto vozidlá postupne odovzdávané v rámci projektu „zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni“. Cieľom projektu okrem tvorby Stratégie rozvoja spolupráce HaZZ a DPO SR do roku 2030 je aj zmodernizovať a rozšíriť výcvikový plán DHZO vo výcvikovom centre HaZZ Lešť. Realizáciou tejto aktivity bude zabezpečený nielen výcvik všetkých podporených 365 DHZO, ale dôjde najmä k efektívnemu prepájaniu podpory výcviku a posilneniu intervenčných kapacít.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Program predstaviteľov bulharských hasičov pokračuje vo Vysokých Tatrách

Delegácia sa presunula z Výcvikového centra HaZZ Lešť do Vysokých Tatier, kde sú pre nich …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X