Home / AKTUALITY / Vďaka podpore z EÚ si prevzalo nové vozidlá ďalších 14 DHZO v Prešovskom a Košickom kraji

Vďaka podpore z EÚ si prevzalo nové vozidlá ďalších 14 DHZO v Prešovskom a Košickom kraji

Dobrovoľným hasičom v 14 obciach Prešovského a Košického kraja boli dňa 25. júna 2019 odovzdané nové vozidlá Iveco Daily. Nové vozidlá poputujú do obcí v okrese Stropkov a Michalovce. Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo v popoludňajších hodinách v Stropkove a Michalovciach. Nové vozidlá si prevzali dobrovoľní hasiči z obcí Vyšná Olšava, Kalnište, Breznička, Stročín, Veľké Revištia, Kapušianske Kľačany, Ptrukša, Oborín, Hatalov, Bežovce, Veľké Raškovce, Vyšné Remety, Poruba pod Vihorlatom a Porúbka. Slávnostné odovzdávanie nových vozidiel sa uskutočnilo za účasti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Alexandra Nejedlého a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha.
Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

V Banskobystrickom kraji si nové vozidlá prevzali zástupcovia 26 miest a obcí

V piatok 7. februára sa uskutočnilo odovzdávanie vozidiel Iveco Daily určených pre 26 miest a …