Viac ako 500 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo pri výjazdoch počas včerajšieho dňa a dnešnej noci

V súvislosti s poveternostnou situáciou vykonali príslušníci Hasičského a záchranného zboru počas včerajšieho dňa a dnešnej noci celkom 365 výjazdov.

Najhoršia situácia bola v Nitrianskom kraji, kde bolo zaznamenaných 270 takýchto udalostí. Išlo najmä o odčerpávanie vody z pivničných priestorov budov a rodinných domov, odstraňovanie padnutých stromov na chodníkoch, komunikáciách, štátnych cestách, osobných vozidlách, vedeniach elektrického prúdu, odstraňovanie naklonených stromov ohrozujúcich priľahlé rodinné domy a odtrhnutej reklamnej tabule vo výjazde z rýchlostnej cesty R1 na severnom obchvate. Celkom zasahovalo 67 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 93 členov Dobrovoľných hasičských zborov obci.

Hasiči v Trnavskom kraji zasahovali v súvislosti so silnou búrkou 37 – krát, a to najmä pri odčerpávaní vody zo zatopených pivníc a garáží. Odpratávali tiež popadané stromy na cestných komunikáciách a zaparkovaných vozidlách. Celkom zasahovalo 51 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 109 dobrovoľných hasičov.

V Bratislavskom kraji zaznamenali hasiči 16 udalostí súvisiacich s búrkovou činnosťou. 23 profesionálnych a 33 dobrovoľných hasičov zasahovalo pri popadaných stromoch, ktoré ohrozovali premávku a pri odčerpávaní vody zo zatopených suterénov, podchodov a pivníc.

40 príslušníkov HaZZ zasahovalo pri 16 udalostiach v Banskobystrickom kraji. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov, konárov a odčerpávanie vody zo zatopených miest.

Hasiči v Trenčianskom kraji boli vyslaní k 14 zásahom, ktoré vznikli dôsledkom búrkovej činnosti. 36 profesionálov a 64 členov DHZO zasahovalo pri likvidovaní konárov a stromov z chodníkov a ciest a pri odčerpávaní vody zo zatopených priestorov.

Na východe Slovenska bola situácia miernejšia. V Prešovskom aj Košickom kraji zasahovali hasiči v súvislosti s búrkou 6 – krát.

Foto: TASR

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X