Home / PRÁVE TERAZ / Výbuch plynu v rodinnom dome v obci Bánovce nad Ondavou

Výbuch plynu v rodinnom dome v obci Bánovce nad Ondavou

Hasiči boli dnes ráno krátko pred 7.30 hod. privolaní do obce Bánovce nad Ondavou (okres Michalovce), kde došlo k výbuchu plynu v rodinnom dome. Následkom silnej detonácie sa celý rodinný dom zrútil, pričom došlo k poškodeniu aj blízkych domov. V tom čase sa v rodinnom dome nachádzal jeho majiteľ, ktorého hasiči momentálne vyslobodzujú spod sutín. Majiteľ domu je pri vedomí, avšak utrpel zranenia rôzneho rozsahu. Na mieste zasahujú hasiči z Michaloviec a členovia DHZO Bánovce nad Ondavou. Škoda spôsobená výbuchom je odhadovaná na viac ako 200-tisíc eur.

Aktualizácia, 10.20 hod.

Pri výbuchu plynu došlo k zraneniu majiteľa domu, ktorý vzhľadom na povahu udalosti neutrpel vážnejšie poranenia. Tesne po desiatej hodine bol v stabilizovanim stave prevezený záchranárskym vrtuľníkom do nemocnice. K udalosti bola vyslaná ešte jedna výšková technika, hasiči budú na mieste vykonávať zabezpečovacie práce. Do Bánoviec nad Ondavou smerujú tiež zisťovatelia príčin vzniku požiarov z PTEÚ MVSR v Bratislave.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Čelnú zrážku auta s kamiónom neprežila jedna osoba

Hasiči z Tvrdošína a Dolného Kubína momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala …

X