Home / AKTUALITY / Výcvik dobrovoľných hasičov vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť, 11. – 12.5.2018

Výcvik dobrovoľných hasičov vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť, 11. – 12.5.2018

Výcvik dobrovoľných hasičov vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť, 11. - 12.5.2018

V poradí 4. výcvik členov dobrovoľných hasičských zborov obcí v tomto roku vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť sa konal 11.5. – 12.5.2018. Výcviku sa zúčastnili členovia DHZ obcí Jaslovské Bohunice, Voderady a Ždiar. Dobrovoľní hasiči počas prípravy získali výcvik od profesionálnych hasičov s využitím moderných trenažérov vo výcvikovom centre európskej úrovne. Dobre vycvičení môžu potom zasahovať pri udalostiach rozsiahleho charakteru, ako sú napr. povodne, lesné požiare, požiare v prírodnom prostredí, kalamity a pod. Výcviky dobrovoľných hasičov zaradených v kategórii A budú prebiehať počas celého výcvikového roka.

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 27. týždni roka 2018

V pondelok, 2. júla uskutočnili príslušníci HaZZ 84 výjazdov. Boli privolaní k 23 požiarom, k …