Home / AKTUALITY / Výcvik dobrovoľných hasičov vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť, 2. – 3. marca 2018

Výcvik dobrovoľných hasičov vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť, 2. – 3. marca 2018

Koncom minulého týždňa sa konal v poradí 2. výcvik členov dobrovoľných hasičských zborov obcí v tomto roku vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť. Výcviku sa zúčastnili dobrovoľní hasiči z obcí Bátovce, Rastislavice, Rožkovany, Hurbanovo, Bratislava – Rusovce a Bratislava – Ružinov. Dobrovoľní hasiči počas prípravy získali výcvik od profesionálnych hasičov s využitím moderných trenažérov vo výcvikovom centre európskej úrovne. Dobre vycvičení môžu potom zasahovať pri udalostiach rozsiahleho charakteru, ako sú napr. povodne, lesné požiare, požiare v prírodnom prostredí, kalamity a pod. Výcviky dobrovoľných hasičov zaradených v kategórii A sú naplánované počas celého výcvikového roka.

Foto: Milan Dermek

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 23. týždni roka 2018

V pondelok, 4. júna boli hasiči vyslaní k 95 udalostiam. Zasahovali pri 27 požiaroch, pri 66 technických …