Home / AKTUALITY / Výcvik dobrovoľných hasičov vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť, 2. – 3. marca 2018

Výcvik dobrovoľných hasičov vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť, 2. – 3. marca 2018

Koncom minulého týždňa sa konal v poradí 2. výcvik členov dobrovoľných hasičských zborov obcí v tomto roku vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť. Výcviku sa zúčastnili dobrovoľní hasiči z obcí Bátovce, Rastislavice, Rožkovany, Hurbanovo, Bratislava – Rusovce a Bratislava – Ružinov. Dobrovoľní hasiči počas prípravy získali výcvik od profesionálnych hasičov s využitím moderných trenažérov vo výcvikovom centre európskej úrovne. Dobre vycvičení môžu potom zasahovať pri udalostiach rozsiahleho charakteru, ako sú napr. povodne, lesné požiare, požiare v prírodnom prostredí, kalamity a pod. Výcviky dobrovoľných hasičov zaradených v kategórii A sú naplánované počas celého výcvikového roka.

Foto: Milan Dermek

4. Austrian and International Firefighter Combat Challenge

V dňoch od 21. do 22. septembra 2018 sa v rakúskom meste Wels, ako sprievodná …