Home / AKTUALITY / Výcvik dobrovoľných hasičov z obcí Korňa, Sučany, Turany, Kláštor pod Znievom, Vrícko a Martin-Priekopa

Vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť sa v dňoch 6. až 7. októbra 2017 uskutočnil výcvik dobrovoľných hasičov z obcí Korňa, Sučany, Turany, Kláštor pod Znievom, Vricko a Martin-Priekopa. Dobrovoľní hasiči počas prípravy získali výcvik od profesionálnych hasičov s využitím moderných trenažérov vo výcvikovom centre európskej úrovne. Dobre vycvičení môžu potom zasahovať pri udalostiach rozsiahleho charakteru ako sú napr. povodne, lesné požiare, požiare v prírodnom prostredí, kalamity a pod. V priebehu výcvikového roka sa v priestoroch Výcvikového centra HaZZ Lešť plánujú vystriedať stovky dobrovoľných hasičov, ktorí sú zaradení do kategórie A.

Foto: Milan Dermek

Previerkové cvičenie dobrovoľných hasičov na vodnej nádrži Čachtice

V piatok, 17. novembra 2017 sa na vodnej nádrži v obci Čachtice uskutočnilo previerkové cvičenie, …