Home / AKTUALITY / Výcvik príslušníkov modulov leteckého a pozemného hasenia

Výcvik príslušníkov modulov leteckého a pozemného hasenia

Včera sa uskutočnil výcvik príslušníkov modulov leteckého a pozemného hasenia skupiny Západ na tému záchrana z tečúcej vodnej hladiny pomocou vrtuľníka Leteckého útvaru MV SR Bell 429.
Výcvik sa uskutočnil na našej najväčšej rieke Dunaj, na ktorej neustále stúpa intenzita nákladnej a osobnej dopravy, čím rastie aj potreba nácvikov takéhoto typu zásahu. Zúčastnili sa ho tiež posádky člnov z každej stanice HaZÚ Bratislava, ktoré disponujú člnovou technikou a majú za úlohu zasahovať na Dunaji (hasiči z Dúbravky a Petržalky). Nechýbali ani potápači z Hálkovej s hasičskou loďou Targa 35. Nácvik spolupráce všetkých zložiek HaZZ, ktoré zasahujú na týchto typoch zásahov (člnová technika, potápači, vrtuľník), je základnou podmienkou pre úspešné zvládnutie mimoriadnej udalosti na Dunaji. Výcvik pozostával s vysadenia príslušníkov z vrtuľníka výskokom k figurantom a následné vyzdvihnutie pomocou člnov alebo podvesu vrtuľníka.

Foto: Moduly hasenia Slovensko, MV SR

Tlačové správy

V Prešovskom kraji si nové vozidlá prevzali zástupcovia 30 miest a obcí

Včera popoludní sa v Prešove uskutočnilo odovzdávanie vozidiel Iveco Daily určených pre 30 miest a …