Home / AKTUALITY / Výjazdy hasičov v súvislosti s poveternostnou situáciou

Výjazdy hasičov v súvislosti s poveternostnou situáciou

Výjazdy hasičov v súvislosti s poveternostnou situáciou

V súvislosti so zlou poveternostnou situáciou zasahovali hasiči počas včerajšieho dňa a dnešnej noci najmä pri technických udalostiach.
Najhoršia situácia bola v Bratislavskom kraji, kde boli hasiči vyslaní až k 28 takýmto prípadom. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov na cestnú komunikáciu a osobné motorové vozidlá. Celkom zasahovalo 31 príslušníkov, 4 členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Stupava a bolo nasadených 12 ks hasičskej techniky.
V Trnavskom kraji boli hasiči vyslaní k 8 takýmto prípadom. Odstraňovali uvoľnení plech na streche budovy, spadnuté stromy z cestnej komunikácie a osobného motorového vozidla. Celkom zasahovalo 22 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 8 ks hasičskej techniky.
Príslušníci v Banskobystrickom kraji zasahovali spolu 5-krát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, spadnutého telegrafného stĺpa cez železničnú trať a v jednom prípade hasiči odstraňovali strom, ktorý spadol na štátnu cestu a elektrickú trafostanicu. Celkom zasahovalo 12 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a boli nasadené 4 ks hasičskej techniky.
Na celom Slovensku zasahovali hasiči pri udalostiach technického charakteru celkom 103 – krát.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 16. týždni roka 2018

V pondelok, 16. apríla boli hasiči privolaní k 72 udalostiam. Zasahovali pri 29 požiaroch, pri …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE