Výjazdy k požiarom oproti minulému víkendu klesli, spôsobená škoda sa však vyšplhala do obrovských rozmerov

Hoci už niekoľko týždňov patrí medzi činnosti hasičov odber vzoriek na koronavírus a ďalšie aktivity súvisiace s pandémiou, stále vykonávajú bežnú zásahovú činnosť. Tento víkend ich zamestnávali najmä požiare, pričom pri nich museli zasahovať 63 – krát v sobotu a 38 – krát v nedeľu. Aj napriek vysokému číslu je to o 34% menej ako minulý víkend, avšak spôsobená škoda sa vyšplhala do obrovských rozmerov. Zapríčinil ju požiar stavebnín v Michalovciach, ktorý vypukol v sobotu doobeda a podľa predbežných odhadov zapríčinil škodu vo výške 1,8 milióna eur. Požiar stavebnín na východe Slovenska je požiarom s doposiaľ najvyššou škodou v roku 2020. 

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Majstrovstvá SR | 23.10.2021 | GALANTA

Komentáre comments

X