Z rodinného domu zostali iba ruiny

Členovia Hasičského a záchranného zboru v Nitrianskom samosprávnom kraji mali ďalší výjazd. Až sedem hodín zasahovali pri požiari rodinného domu.

Dňa 10. apríla 2017 bol príslušníkom HaZZ krátko po desiatej hodine ohlásený požiar  rodinného domu v Dudinciach, časti Merovce.

„Na mieste zasahovali traja príslušníci z hasičskej stanice v Šahy s dvoma kusmi techniky a dvaja príslušníci z hasičskej stanice Levice s jedeným kusom techniky. Na zásahu boli prítomní aj dvaja členovia posádky DHZO Dudince s jedeným kusom techniky“ – informovalo KR  HaZZ Nitra.

„V rodinnom dome  bolo nadmerné množstvo rôzneho horľavého materiálu. Na likvidáciu požiaru boli použité tri vysokotlakové prúdy  za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie. Pre veľké zadymenie hasiči zasahovali v pretlakových dýchacích prístrojoch. Požiar bol zlikvidovaný za približne  sedem hodín. Pri požiari nebol nikto zranený. Na mieste udalosti bol prítomný  aj  zisťovateľ príčin požiarov. Následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 10.000- €. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania“- doplnil hovorca KR HaZZ Nitra Michal Varga.

Autor: Tomáš Bilik                   Zdroj: KR HaZZ Nitra