Za ostatných 24 hodín bola pomoc hasičov potrebná pri viac ako 550 prípadoch

Za posledných 24 hodín boli profesionálni a dobrovoľní hasiči vyslaní k viac ako 550 udalostiam, ktoré vznikli v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou. Najčastejšie bola pomoc hasičov potrebná v Trnavskom kraji, kde boli hasiči vyslaní k 120 udalostiam. Viac ako 90 – krát zasahovali hasiči v Nitrianskom a Bratislavskom kraji, príslušníci v Trenčianskom kraji pomáhali v 80 prípadoch. O pár udalostí menej bolo zaznamenaných v Žilinskom kraji, kde boli hasiči vyslaní k 57 výjazdom, v Banskobystrickom kraji zasahovali takmer 50 – krát, V Prešovskom a Košickom kraji 33 a 28 – krát. Išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a z osobných motorových vozidiel, spadnutých stĺpov elektrického vedenia, telefónnych stĺpov, strhnutých striech a uvoľnených plechov. Hasiči zasahujú na viacerých miestach aj v týchto chvíľach, pričom na odstraňovaní následkov silného vetra budú pokračovať počas celého dňa.