Za posledných 24 hodín v teréne pomáhalo viac ako 570 hasičov

Pretrvávajúci silný nárazový vietor si za posledných 24 hodín vyžiadal nárast výjazdov hasičov. Najčastejšie bola ich pomoc potrebná v Žilinskom kraji, kde pri 64 udalostiach rôzneho charakteru zasahovalo až 233 hasičov.
V Trnavskom kraji zasahovalo pri 34 výjazdoch 127 hasičov, v Trenčianskom kraji boli hasiči vyslaní k 24 prípadom súvisiacich s vetrom (zasahovalo 73 príslušníkov), v Bratislavskom kraji zasahovalo 67 hasičov pri 19 udalostiach, v Nitrianskom, Prešovskom, Banskobystrickom a Košickom kraji bola situácia o niečo pokojnejšia (9, 9, 2 a 2 výjazdy).
Hasiči zasahovali najčastejšie pri odstraňovaní popadaných stromov, ktoré v mnohých prípadoch zahatali cestné komunikácie, či spadli na drôty elektrického vedenia a pretrhli ich. Na niektorých miestach bolo potrebné odstrániť spadnuté stromy zo zaparkovaných vozidiel. Silný vietor uvoľnil aj niekoľko plechových striech, ktoré ohrozovali okolie.
Pri viac ako 160 udalostiach spôsobených silným nárazovým vetrom zasahovalo celkom 574 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru.