Zasúťažili sme si v Tótkomlóši

Koncom februára sme dostali pozvanie od dobrovoľných hasičov z Tótkomlóša na 3. ročník celoštátnej medzinárodnej súťaže podľa medzinárodných pravidiel CTIF. Nakoľko nemáme potrebné náradie na takýto typ súťaže – savice so zubami – tak sme trénovali so savicami závitovými.
Súťaž bola naplánovaná na 16. apríla 2016 v telocvični Slovenskej školy v Tótkomlóši. Jelšavskí dobrovoľní hasiči sa vybrali na cestu už v piatok 15. apríla, aby odkukali „finty“ od kolegov z Tótkomlóša a vyskúšali správne náradie.
V sobotu nastúpilo 14 päť členných kolektívov z Maďarska, Srbska a zo Slovenska, aby si zasúťažili, zabavili a otužovali medzinárodné priateľstvá. Jelšavskí hasiči sa dostali do druhého kola
Okrem súťaženia bolo na školskom dvore prístupné pre širokú verejnosť prístupné aj CAS 15 IVECO DAILY, ktoré si mohli pozrieť tak dospelí ako aj deti.
Na vyhodnotení jelšavskí hasiči dostali ocenenie za účasť na súťaži a ocenenie za najúspešné zahraničné družstvo.
Bol to veľmi úspešný víkend, kde sme sa mohli stretnúť s priateľmi a získať skúsenosti na súťaži, na akej sme ešte neboli.

Gabriela Jakubecová

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …