Zdatnosť hasičov preveril simulovaný pád lietadla s následným lesným požiarom

V stredu, 19. júna 2019, zorganizovalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave taktické cvičenie hasičov v Zlatníckej doline pri Skalici. Zdatnosť takmer 50 príslušníkov HaZZ a členov DHZO preveril simulovaný pád malého civilného lietadla s následným požiarom lesného porastu v ťažko prístupnom kopcovitom teréne Bielych Karpát. Na cvičení sa zúčastnili hasiči zo Skalice, Holíča, Senice, Trnavy a Piešťan a členovia DHZO Skalica, Holíč, Radošovce a Kopčany.
Zasahujúci hasiči sa zdokonaľovali vo vyhľadávaní a záchrane zranených osôb, v poskytovaní predlekárskej prvej pomoci zraneným, v ich transporte v náročnom teréne a v kooperácii s ostatnými zložkami IZS. Precvičili si likvidáciu požiaru lesného porastu a dopravu vody na miesto udalosti. Náročnosť zásahu si vyžiadala zriadenie riadiaceho štábu a vytvorenie troch zásahových úsekov. Hasiči využili v náročnom teréne štvorkolky na prieskum oblasti a vozidlá CAS na kyvadlovú dopravu vody.