1.kolo SLv60 v Martine 22.5.2016

V nedeľu sa v krásnom atletickom areáli ZŠ Východná v Martine uskutočnilo 1.kolo SLv60. Súťaž bola výborne pripravená pod organizačnou taktovkou p. Jána Borievku a tímu okolo neho. Na rozdiel od minuloročnej súťaže v tomto areáli, nám teraz prialo počasie. A aj to nabudilo deti k výborným výkonom. Mnohé z nich si zlepšili svoje osobáky. Je vidieť, že na sebe väčšina pretekárov popracovala.

V novootvorenej kategórii prípravka na 3.mieste skončil Juraj Sobol DHZ Radôstka, 2.mieste Martin Plaček DHZ Zákopčie Tarabov a 1.miesto obsadil Tomáš Hudec DHZ Záturčie

Medzi mladšími dievčatami si svoje prvé medailové umiestnenia vybojovali tretia Simona Sečkárová DHZ Púchov 20,26+0s a druhá Michaela Petrušková ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves 18,96+0,5s. Prvé miesto obsadila, už ostrieľaná Tereza Srogončíková DHZ Púchov 16,75+1s.

V kategórii mladších chlapcov, bola najpočetnejšie zastúpenou kategóriou. Na 3.mieste skončil Michal Marton DHZ ZŠ Šuňava 17,32+1,5s. O prvé miesto sa priamo bojovalo, v asi najkrajšom rozbehu súťaže medzi Tomášom Kucejom DHZ Púchov 13,69+1,5s a Michalom Rerkom ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves 13,54+1s. Michal Rerko po víťazstvách v českých súťažiach v Jablonci nad Nisou a Jaroměři, vyhral aj v Martine.

Rovnaké umiestnenie ako na minuloročných MS na tomto ihrisku si na stupňoch víťaziek zopakovali staršie dievčatá. 3.miesto Soňa Kukučková DHZ Radôstka 15,32+1s, 2.miesto Radka Červeňová DHZ Spišská Teplica 13,53+0,5s, 1.miesto Ema Strelová ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves 12,86+1s

Medzi starších chlapcov DHZ ZŠ Šuňava Jakuba Fridmana 14,33+1,5s na 3.mieste a víťazného Mareka Švajku 12,77+1,5s sa na 2.miesto vklínil Radovan Nagy ZŠ Mierová Svit 14,55+0s.

Prepísala sa taktiež tabuľka najlepších výkonov zabehnutých slovenskými pretekármi a to:
Ml.dievčatá 10 ročné Terézia Srogončíková DHZ Púchov čas 16,75+1s,
St.dievčatá 14 ročné Ema Strelová ZK IMA Sp.N.Ves 12,66+1s,
St.chlapci 12 roční Radovan Nagy DHZ Svit 14,55+0s.

Zúčastnené deti zabojovali o miestenky na Majstrovstvá Slovenska v Banskej Štiavnici.
Súťaž bola výbornou pozvánkou na ďalšie kolá SLv60, ktoré sa uskutočnia 4.6. v Spišskej Novej Vsi a 19.6. v Púchove. Na najbližšom kole v Spišskej Novej Vsi bude 3.6. otvorený kemp pre disciplínu beh na 60 m s prekážkami. Pre cezpoľných bude možnosť ubytovania v telocvični školy. Bližšie informácie nájdete na www.stovky.sk, alebo na facebook stránke sestdesiatky sestdesiatky. Veríme, že sa na najbližších kolách stretneme v ešte hojnejšom počte.