25. Zemplínsky pohár

V sobotu, 7. mája 2016 sa v meste Strážske /okres Michalovce/ konal 25. ročník súťaže hasičských družstiev o putovný Zemplínsky pohár. Súťaž usporiadal Okresný výbor DPO Michalovce v spolupráci s OV DPO Humenné, Trebišov, Vranov nad Topľou, OR HaZZ v Michalovciach, Mestom Strážske a DHZ Staré. Na tomto podujatí sa predstavilo 25 tímov – dobrovoľných hasičov i profesionálov z okresov Michalovce, Vranov nad Topľou, Humenné, Trebišov, Sobrance, Snina a Medzilaborce.

Po úvodnom ceremoniáli, ktorý sa uskutočnil na námestí v Strážskom, sa účastníci presunuli na miestne futbalové ihrisko, kde sa vykonávala súťažná disciplína, požiarny útok. Jednotlivé družstvá boli rozdelené do piatich kategórií: dorastenky, dorastenci, ženy, muži a profesionáli. Každé družstvo malo dva súťažné pokusy. Do konečného hodnotenia sa počítal lepší dosiahnutý čas. Súťažilo sa podľa platných smerníc hasičského športu, bez použitia športových hadíc.

V kategórii dorastenky zvíťazili dievčatá z DHZ Žbince /MI/ s časom 26,15 s. Druhé miesto obsadili dorastenky z DHZ Papín /HE/, tretie skončilo družstvo z DHZ Mernik /VT/.

Kategóriu ženy vyhrali hasičky z DHZ Modrá nad Cirochou /HE/ s časom 21,27 s. Na druhom mieste sa umiestnili ženy z DHZ Staré /MI/, tretie miesto patrilo ženám z DHZ Porubka /HE/.

Prvé miesto v kategórii dorastenci získalo družstvo z DHZ Mernik /VT/ s časom 21,20 s. Druhí skončili chlapci z DHZ Dlhé nad Cirochou /SV/. Pohár za tretie miesto dostali dorastenci z DHZ Horňa /SO/.

V kategórii profesionálov súťažilo päť družstiev. Zvíťazili hasiči z HaZZ Vranov nad Topľou, ktorí dosiahli čas 18,31 s. Na druhom mieste sa umiestnil HaZZ Humenné, tretí skončili hasiči z HaZZ Michalovce.

V mužskej kategórii sa najlepšie darilo hasičom z DHZ Staré /MI/, ktorí zvíťazili s dosiahnutým časom 14,96 s. Na druhom mieste sa umiestnili muži z DHZ Žbince /MI/, tretie miesto patrilo družstvu z DHZ Belá nad Cirochou /SV/.

Absolútnymi víťazmi súťaže a držiteľmi putovného Zemplínskeho pohára na rok 2016 sa stali muži z DHZ Staré /MI/, ktorí obhájili prvenstvo z minulého roka a v histórii súťaže sa tak stali víťazmi už po 10-krát. Hasiči z DHZ Staré držali aj rekord súťaže – najlepší dosiahnutý čas v požiarnom útoku, ktorý bol 16,76 sekúnd. Tento rok sa im ho teda podarilo o čosi vylepšiť a znova prepísať históriu tejto prestížnej pohárovej súťaže.

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …