Skvalitnenie výcviku v podmienkach HaZZ

Minulý týždeň piatok sa v Centre výcviku Lešť uskutočnila prezentácia nového taktického cvičiska Oremland a rokovanie o možnostiach jeho využitia. Z Hasičského a záchranného zboru sa ho zúčastnil prezident HaZZ Alexander Nejedlý a niekoľko ďalších predstaviteľov.
Hasiči majú vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť k dispozícii špeciálne výcvikové trenažéry, vďaka ktorým si môžu precvičiť krízové situácie, s ktorými sa dennodenne vo svojej profesii stretávajú. Za posledné tri roky sa takýmto spôsobom preškolili profesionálni hasiči zo všetkých hasičských staníc na Slovensku. V budúcnosti sa uvažuje o úzkoprofilových výcvikoch, ktorých absolvovanie pomôže zefektívniť využitie novonakúpenej hasičskej techniky z projektu APO.

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …