4. ročník medzinárodných majstrovstiev v lezení vo VC HaZZ Lešť

V druhej polovici mája sa v Centre výcviku Lešť uskutočnil už 4. ročník medzinárodných majstrovstiev v lezení organizovaný Odborom špeciálneho výcviku Centra výcviku Lešť. Súťaž sa odohrávala na cvičných skalách Bralce. Tohoročného podujatia sa zúčastnili zástupcovia vojenských útvarov, Vojenskej polície MO SR, príslušníci Hasičského a záchranného zboru, Horskej služby a zástupcovia HZS z Českej republiky.
Pravidlá pozostávali zo získavania bodov podľa počtu prelezených ciest. Keďže sa súťažilo vo dvojiciach, mohli obaja členovia dvojice prispieť svojimi bodmi ku konečnému výsledku. Po konečnom sčítaní bodov sa na prvom mieste umiestnila dvojica z hasičského a záchranného zboru Martin Kamas z VC HaZZ Lešť a Vladimír Plachý z OR HaZZ Prievidza, na druhom mieste sa umiestnila dvojica z Horskej služby Nízke Tatry Peter Zingor a Štefan Šajgal. Tretiu priečku obhájili z minulého roka zástupcovia Českej republiky Tomáš Saifrt a Martin Špaček z HZS Hradec Králové.
Výhercom srdečne gratulujeme.