5. mája 2016 ocenili hasičov Banskobystrického kraja

5. mája 2016 ocenili hasičov Banskobystrického kraja

Vo štvrtok 5. mája 2016 sa v priestoroch Thurzovho domu na Námestí SNP v Banskej Bystrici pri príležitosti osláv sv. Floriána uskutočnilo slávnostné oceňovanie príslušníkov Hasičského a záchranného zboru Banskobystrického kraja za dlhoročný príkladný výkon služby. Slávnostného oceňovania sa zúčastnil prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Dušan Sľúka, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Vojtech Valkovič, riaditeľ Stredoslovenského múzea Roman Hradecký a riaditelia okresných riaditeľstiev HaZZ Banskobystrického kraja.
Medailu za službu v Hasičskom a záchrannom zbore II. stupňa si prevzal npor. Dušan Budáč – technik špecialista z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Zvolene a npráp. Vincent Humenaj – technik strojník z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Veľkom Krtíši.
Za službu v Hasičskom a záchrannom zbore bola udelená medaila III. stupňa mjr. Ing. Jánovi Polákovi, npor. Bc. Miroslavovi Slovákovi, npor. Jánovi Markovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, npor. Bc. Štefanovi Gašperíkovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Brezne, mjr. Mgr. Radovanovi Vančovi, npor. Odovi Ocsovayovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Lučenci, npor. Jánovi Melicherovi, por. Ondrejovi Hudákovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Revúcej, npráp. Jozefovi Pecsökovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Rimavskej Sobote, npráp. Marekovi Kalmárovi, npor. Petrovi Červočovi z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Veľkom Krtíši, mjr. Ing. Miroslavovi Paučovi, npor. Štefanovi Marekovi, npor. Jozefovi Lapinovi, npráp. Fedorovi Knotkovi z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Zvolene a npor. Jurajovi Jarábekovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom. Zároveň bola udelená písomná pochvala deviatim príslušníkom HaZZ.
Okrem slávnostného oceňovania sa príslušníci HaZZ zúčastnili slávnostného otvorenia výstavy v Stredoslovenskom múzeu v Banskej Bystrici s názvom PORIADOK OHŇA. Táto je prezentáciou profesionálnych a dobrovoľných hasičských zborov v Banskobystrickom kraji, pričom verejnosti bude sprístupnená až do 3. júla 2016.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X