Bezpečne počas dušičiek. Toto odporúčajú hasiči

V súvislosti so Sviatkom Všetkých svätých ako i Pamiatky zosnulých hrozí počas nasledujúceho víkendu zvýšené riziko vzniku požiaru na cintorínoch. Návštevníci ozdobujú hroby smútočnými vencami, kyticami a množstvom sviečok, ktoré zapaľujú v bezprostrednej blízkosti horľavých materiálov. Hrozí tak priame riziko vzniku a rýchleho rozšírenia požiaru.
Hasiči preto odporúčajú:

– neodhadzovať horiace zápalky na zem,
– dbať na bezpečnosť pri zapaľovaní sviečok (hrozí vzbĺknutie odevu),
– sviečky v plastových kahancoch neukladať príliš nahusto,
– zapálené sviečky ukladať v bezpečnej vzdialenosti od horľavých materiálov (vence, kytice, ikebany, stuhy atď.),
– zvýšiť dohľad nad deťmi pohybujúcimi sa v blízkosti hrobov a centrálneho pomníka zosnulých.

npor. Mgr. Zuzana Farkasová

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …