Bilancia výjazdov hasičov za posledných 24 hodín

Nepriaznivé daždivé počasie, ktoré včera zasiahlo najmä západ a stred Slovenska, si vyžiadalo desiatky zásahov profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Počet výjazdov v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Banskobystrickom kraji sa vyšplhal na 140, z čoho až 35% tvorili udalosti v Trnavskom kraji. Vážna situácia bola aj v Nitrianskom kraji v okrese Nové Zámky, kde bol v obci Belá dôsledkom prívalových dažďov vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. Preventívne bola vybudovaná hrádza z vriec naplnených pieskom na usmernenie prívalovej vody po dažďoch, aby nedošlo k podmytiu rodinných domov a miestnej škôlky.
Pri udalostiach spôsobených dažďom zasahovalo v zasiahnutých krajoch takmer 300 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 95 kusmi hasičskej techniky.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X