Bratislavskí hasiči zasahovali pri požiari remorkéra v nákladnom prístave

Viac ako 20 bratislavských hasičov dnes ráno zasahovalo pri požiari v priestoroch kotolne na remorkéri v nákladnom prístave v Bratislave. Na lodi sa v čase príchodu hasičov nachádzalo 5 členov posádky, ktorých hasiči odviedli do bezpečia. Rýchlym zásahom sa im požiar podarilo zlikvidovať do jednej hodiny. Zároveň celú loď prehľadali termovíznou kamerou, aby vylúčili vznik skrytých ohnísk. Pri požiari neunikli do ovzdušia škodlivé látky, potápačská skupina vylúčila aj únik nebezpečných látok. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčinou vzniku požiaru bola pravdepodobne technická závada na horáku ohrevu vody. Predbežne určená materiálna škoda je 30 tisíc eur, uchránené hodnoty sú vo výške cca. 700 tisíc eur.

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …