Búrky a silný vietor priniesli hasičom viac výjazdov

V súvislosti so silným vetrom a búrkovou činnosťou zaznamenali hasiči počas včerajšieho dňa a dnešnej noci zvýšený výskyt výjazdov najmä v Nitrianskom a Prešovskom kraji. V prvom zo zmienených krajov boli hasiči vyslaní k 26 prípadom rôzneho charakteru. Príslušníci z hasičských staníc v Komárne a Kolárove zasahovali celkom 10 – krát, hasiči z Nových Zámkov a Štúrova 8 – krát, príslušníci z hasičských staníc v Leviciach, Želiezovciach a Šahách 5 – krát a hasiči z Nitry a Vrábeľ celkom 3 – krát. Pri udalostiach pomáhali aj dobrovoľní hasiči z obcí Imeľ, Hurbanovo, Kamenný Most a Dvory nad Žitavou. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a z osobných motorových vozidiel. Celkom zasahovalo 34 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 16 členov Dobrovoľných hasičských zborov a bolo nasadených celkom 22 kusov hasičskej techniky.
Príslušníci HaZZ v Prešovskom kraji zasahovali v súvislosti s nepriaznivým počasím celkom 6 – krát, z toho hasiči zo Stropkova a Svidníka 3 – krát, príslušníci z Bardejova 1 – krát, hasiči z HS Humenné 1 – krát a príslušníci zo Záchrannej brigády v Humennom 1 – krát. Išlo najmä o povodňový monitoring miestnych potokov a riek, čerpanie vody zo zatopených priestorov, odstraňovanie popadaných stromov a inú pomoc postihnutým občanom, ktorí neboli v bezprostrednom ohrození života. Celkom zasahovali 16 príslušníci Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 7 ks hasičskej techniky.

Foto: ilustračné HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Majstrovstvá SR | 23.10.2021 | GALANTA

Komentáre comments

X