Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť si prišlo 36 hasičských družstiev. Celú súťaž sprevádzalo zamračené daždivé počasie, avšak výhodou súťažnej dráhy vo Francovke je zámková dlažba tartanového typu v okolí základne, vďaka ktorej mali na základni všetky tímy rovnaké súťažné podmienky aj napriek dažďu. Moravské súťaže sa od tých ostatných líšia tým, že sa beží s hadicami C42. Okrem toho sa tu vždy kládol dôraz na to, aby sa na základni savica nedotýkala zeme. Od tohto roka je to však súčasťou pravidiel SMHL a tak sa savica nesmie dotýkať zeme či už je to na slovenských alebo moravských kolách Slovensko-moravskej hasičskej ligy.

Po súťaži vo Francovej Lhote sú v priebežnej tabuľke žien len minimálne rozdiely

V kategórii žien zvíťazili hasičky z Popova – účastníčky Zlínske ligy požárního sportu. Tie s výsledným časom 17.61s nenašli medzi súťažiacimi SMHL rýchlejšie súperky. Plný počet bodov získali za čas 18.19s ženy z Nedašovej Lhoty, ktoré svojim prvým ligovým miestom vo Francovej Lhote znížili náskok žien zo Zlatník na 4 body. Tretie miesto patrilo ženám z Dulova (19.61s) a Zlatníky po zaváhaní na koši obsadili  štvrtú priečku s časom 22.13s. Žabky z Nosíc spomalil nesprávne zapojený rozdeľovač a s časom 29.66s skončili na 8. mieste. Priebežné poradie na medailových pozíciách v ženskej kategórii je nasledovné: 1. Zlatníky (72b), 2. Nedašova Lhota (68b), 3. Dulov (66b). Rozdiely medzi jednotlivými družstvami sú minimálne a tak bude boj o celkové víťazstvo zrejme napínavý až do samého konca.

Zbora A zaznamenala hetrik, prekvapili muži z Poruby

V mužskej kategórii sa momentálne najviac darí zeleným diablom zo Zbory A. Tretím víťazstvom v rade (čas 14.40s) dosiahli víťazný hetrik tohto ročníka a svojimi výsledkami z kola na kolo znižujú bodový rozdiel v priebežnej tabuľke. Aktuálne strácajú na prvý Brumov B 22 bodov, pričom po 6. kole v Lednických Rovniach Zboru A (vtedy ešte na priebežnom treťom mieste) delilo od Brumova B 42 bodov. V priebehu troch kôl tak dokázali tento náskok zmenšiť takmer na polovicu.

Po druhýkrát v tomto ročníku SMHL sa v trojici najlepších umiestnili Visolaje. Druhé miesto z Francovej Lhoty za čas 14.78s je zatiaľ ich najlepšie tohtoročné umiestnenie v rámci SMHL a v priebežnej tabuľke im aktuálne patrí 6. priečka. Líder tabuľky Brumov B skončil s časom 14.81s na treťom mieste. O prekvapenie sa postarali muži z Poruby, ktorým sa v tomto ročníku nedarí a sú na chvoste ligovej tabuľky. Vo Francovej Lhote však pretrhli šnúru nevydarených pokusov a s časom 14.90s obsadili 4. miesto. Len o stotinu neskôr sa zastavila časomiera mužom z Podlužian (14.91s).

O body opäť zabojovali aj muži nad 35 rokov

V kategórii mužov nad 35 rokov tentokrát súperili iba dve družstvá a to Ihrište a Lednické Rovne. Ligisti z Lehoty pod Vtáčnikom sa súťaže nezúčastnili. Spomedzi dvojice zúčastnených bolo úspešnejšie Ihrište. Výsledný čas 15.04s im zabezpečil 10 bodov do tabuľky, no v priebežnom poradí aj tak zostávajú na druhom mieste, keď na prvé Lednické Rovne strácajú 7 bodov. Tie vo Francovej Lhote ukončili svoj útok v čase 16.37s. Aktuálne majú obe družstvá na konte zhodne po troch víťazstvách.

Nasleduje ligová prestávka

Nasledujúce dva víkendy čaká súťažiach Slovensko – moravskej hasičskej ligy prestávka. Po nej zostávajú už len tri záverečné kolá. Či sa podarí Zbore A predĺžiť víťaznú šnúru alebo či Nedašova Lhota predbehne Zlatníky sa dozvieme 20. augusta na 10. kole SMHL v Podlužanoch.

Výsledky: https://smhl.eu/vysledky/francova-lhota-2022

Videá: https://www.youtube.com/playlist?list=PLl-AfmJpNK16702w74SBDBg5XJb9d32dD