Deň otvorených dverí na Strednej škole požiarnej ochrany MV SR v Žiline

Deň otvorených dverí na Strednej škole požiarnej ochrany MV SR v Žiline, 2017

Mesiac máj sa nesie v duchu osláv sv. Floriána – patróna hasičov. Dňa 12. mája 2017 k tejto príležitosti Stredná škola požiarnej ochrany MV SR v Žiline zorganizovala deň otvorených dverí. Akcie sa zúčastnilo viac ako 300 detí z materských a základných škôl zo Žiliny a okolia.
Mladí účastníci v sprievode učiteľov dychtivo sledovali množstvo pripravených praktických ukážok práce hasičov – od likvidácie simulovaného požiaru horľavej kvapaliny, poskytovania prvej pomoci zraneným osobám až po ukážky lezeckej techniky, cvikov poslušnosti psov a stručnej prednášky kynologickej skupiny.
Organizátori podujatia pre deti pripravili množstvo súťaží a atrakcií, kde si mohli vyskúšať útok prúdnicou, spojenie prostredníctvom rádiostaníc ako aj byť súčasťou vyhľadávania osôb záchranárskymi psami za dohľadu príslušníkov odboru kynológie.

Foto: Milan Dermek

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X