Desiatky hasičov od včera zasahuje pri rozsiahlom požiari zmiešaného porastu na vrchu Ihla

Požiar na vrchu Ihla, ktorý horí viac ako 24 hodín zasiahol takmer 40 hektárov zmiešaného porastu. Zasahuje pri ňom 70 príslušníkov HaZZ a 60 dobrovoľných hasičov s celkovým počtom 40 kusov hasičskej techniky. S hasením pomáhajú tri vrtuľníky a štvrtý monitoruje prostredie. Požiar stále nie je lokalizovaný.

 

Desiatky hasičov od včera zasahuje pri rozsiahlom požiari zmiešaného porastu na vrchu Ihla v okrese Kežmarok. Hasenie požiaru komplikuje nedostupný terén a silný vietor, následkom ktorého sa požiar rozšíril na viac ako 30 hektárov.

Momentálne s požiarom bojuje viac ako 100 hasičov z Kežmarku, Popradu, Starej Ľubovne, Ľubotína, Spišskej Novej Vsi, Bardejova, zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom, z Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí VÝCHOD a STRED a dobrovoľní hasiči z obcí Spišská Belá, Podolínec, Nižné Ružbachy, Hniezdne a Nová Ľubovňa. Od dnešného rána pri požiari zasahuje tiež vrtuľník Letky Ministerstva vnútra SR a vrtuľník Letky Ministerstva obrany SR.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

X