Dezinfekcie stanov na hraničných priechodoch určených pre repatriantov vykonávajú hasiči na dennej báze

Úplná dezinfekcia virucídnym prostriedkom trvá približne hodinu a pol aj s pôsobením. Priestory stanu splňajú po tejto činnosti zdraviu nezávadné prostredie a sú pripravené na príchod ďalších repatriantov. Hasičský a záchranný zbor má na hraničných priechodoch v rámci celého Slovenska momentálne dislokovaných 12 takýchto stanov na rôzne účely – 3 na hraniciach s Rakúskom, 4 na hraniciach s Maďarskom, 4 na hraniciach s Českou republikou a 1 na hraniciach s Poľskom.
Video bolo natočené na hraničnom priechode Bratislava-Petržalka Berg, kde od včerajšieho popoludnia pribudol druhý stan, zábery z dezinfekcie pochádzajú z hraničného priechodu Jarovce-Kittsee. Hasiči sú schopní takýto stan postaviť a sprevádzkovať do dvoch hodín.

Video: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X