Do funkcie veliteľa Záchrannej brigády HaZZ v Žiline bol vymenovaný Ivan Lupták

Dňom 1. augusta 2016 prezident HaZZ Alexander Nejedlý vymenoval do funkcie veliteľa Záchrannej brigády HaZZ v Žiline pplk. Ing. Ivana Luptáka. Ivan Lupták (48 rokov) začal svoju profesionálnu kariéru v roku 1990 na úseku ochrany pred požiarmi a záchranárstva na pozícii hasiča, neskôr veliteľa družstva.
Od roku 2008 pôsobil na Strednej škole požiarnej ochrany MV SR v Žiline, neskôr bol vedúcim prevádzkovo-technického oddelenia na Okresnom riaditeľstve HaZZ v Martine. Od roku 2013 zastával funkciu riaditeľa Strednej školy požiarnej ochrany MV SR v Žiline.
Pplk. Ing. Ivan Lupták je absolventom Fakulty špeciálneho inžinierstva Žilinskej univerzity.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …

X