Dobrovoľní hasiči v obci Žiar oslávili 130. výročie vzniku

Dobrovoľní hasiči v obci Žiar oslávili 130. výročie vzniku

V sobotu, 18. augusta 2018, si Dobrovoľný hasičský zbor obce Žiar, okres Liptovský Mikuláš, pripomenul úctyhodné 130. výročie svojho vzniku.
Pozvanie na toto slávnostné podujatie prijal aj štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič. Predsedovi zboru Jurajovi Jánošíkovi pri príležitosti vzácneho jubilea odovzdal pamätnú plaketu rezortu vnútra.
„Obec, ktorá je vstupnou bránou do Západných Tatier, už v minulosti mala a zrejme aj bude mať väčšiu šancu na vznik povodní. Zrejme i to bolo pred 130 rokmi impulzom k založeniu organizácie, ktorá bude chrániť životy a majetok občanov. Za 130 rokov ste urobili kus práce pre pokojný spánok a život občanov v Žiari, za čo vám patrí poďakovanie,“ uviedol štátny tajomník rezortu vnútra Rudolf Urbanovič.
„Sme veľmi radi, že územná organizácia požiadala prezídium o pridelenie čestnej zástavy. Je to druhé najvýznamnejšie ocenenie v rámci Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR,“ povedal Tomáš Zanovit, člen prezídia Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky pred odovzdaním čestnej zástavy.

Foto: MV SR

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X