Halová pohárová súťaž Havířov 2018

Halová pohárová súťaž v Havířove s názvom Neoficiální mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska je najprestížnejšou halovou súťažou mladých hasičov v stredoeurópskom priestore. V sobotu 17.2.2018 sa v mestskej športovej hale zišlo 30 družstiev mladších a 39 družstiev starších žiakov. Tradične sa súťaže zúčastňujú aj slovenské družstvá mladých hasičov. V tomto roku, sa však s našimi družstvami pohrala aj chrípková epidémia a žiadne naše družstvo sa nezúčastnilo v ideálnej zostave, s akou sa dlhodobo pripravovalo. No na „keby“ sa v hasičskom športe nehrá, súťažiť sa musí a dopadlo to takto.

Kategória mladších žiakov. Na 22. mieste ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves , na 13. mieste ZŠ Šuňava. Tento rok sa najlepšie sa umiestnili mladí hasiči z DHZ Danišovce, ktorí obsadili 10.miesto s obrovskou športovou smolou. Spadnutý hasiaci prístroj štafete ich pripravil o umiestnenie v prvej trojke. Víťazom sa stalo družstvo z Kobeříc, pred Lukavicami a tretími Pohořelicami.

V kategórii starších žiakov je konkurencia ako „remeň“. Každé malé zaváhanie stojí potrebné body do celkového hodnotenia. Bohužiaľ ani jednému z našich družstiev sa nepodarilo podať výkony na úrovni svojich možností. Aj preto sme tento rok z Havířova odchádzali bez medailového umiestnenia. Najmenej sa darilo družstvu ZŠ Markušovce na 25.mieste. Na 17.mieste skončili DHZ Danišovce, na 12.mieste ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves. Najlepšie skončili deti zo ZŠ Šuňava. No aj ich výkon stačil iba na 5.miesto. Kategóriu starších žiakov ovládli deti z SHD Lukavice, pred SDH Mistřín a SDH Raškovice, ktoré mali rovnaký počet bodov ako SDH Mistřín, ale o ich treťom mieste rozhodla horšia štafeta.

Deti boli odmenené už tradične peknými a hodnotnými cenami. Znovu sa utužili priateľstvá tradičných a aj nových účastníkov súťaže. Deti si našli nových priateľov a zistili, že disciplíny hasičského športu spájajú deti v našich republikách. Pre mnohých je už teraz motiváciou účasť na  budúcoročnej  halovke v Havířove. Ďakujeme členom SDH Havířov Město za pozvanie, pomoc pri ubytovaní a odvoze našich družstiev. Už teraz sa tešíme na stretnutie na jubilejnom 30. ročníku súťaže v roku 2019.

Jozef Strela

ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves