Hasiči dnes zasahovali pri vysokom počte požiarov v rodinných domoch a bytovom hospodárstve

Hasiči zasahovali pri požiari strechy v Gabčíkove

Hasičský a záchranný zbor zaznamenal v priebehu dnešného dňa zvýšený počet výjazdov k požiarom v rodinných a bytových domoch. Od siedmej hodiny rána do pol desiatej večer boli hasiči vyslaní k 20 požiarom, ktoré vznikli v rodinných domoch a k 7 požiarom v bytovom hospodárstve. Pri najvyššom počte takýchto udalostí zasahovali hasiči v Košickom kraji (9 požiarov), v Prešovskom kraji vzniklo 6 požiarov, v Banskobystrickom kraji 5, v Bratislavskom kraji 4, v Trenčianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji 1 požiar.
Najčastejšou príčinou vzniku požiaru v rodinných domoch bolo vyhorenie sadzí v komíne, v bytovom hospodárstve zasahovali hasiči pri požiari v spoločných priestoroch, pri požiari pivnice a v niekoľkých prípadoch bola príčinou prihorená strava na sporáku.
Hasiči aj v týchto chvíľach zasahujú pri požiari bytu, ktorý vypukol o pol deviatej večer v Liptovskom Mikuláši. Pri udalosti sa zranila jedna osoba, ktorá sa nadýchala splodinami horenia. Vďaka rýchlemu zásahu hasičov, ktorí zlikvidovali požiar za pol hodinu, nebola potrebná evakuácia zvyšných obyvateľov bytovky. Hasiči momentálne odvetrávajú silno zadymené priestory.

Foto: ilustračné

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X