Home / AKTUALITY / Hasiči dostali ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky a výstroj

Hasiči dostali ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky a výstroj

Začiatkom minulého týždňa sme informovali o ťažkých zásahových odevoch, ktoré boli distribuované hasičom na ich organizačné útvary (link na správu viď dole).
K spomínaným 2000 kusom pribudne v nasledujúcich dňoch ďalších 500. Z celkového počtu 4000 zazmluvnených kusov tak zostáva dodať 1500. Počas uplynulých dní bolo tiež rozdistribuovaných 2000 párov zásahových rukavíc. Do konca marca bude podpísaná kúpna zmluva na ďalších 5000 párov z celkového množstva rámcovej dohody 25 000 párov. Už v blízkej dobe tak bude mať každý zásahový hasič k dispozícii minimálne 2 páry rukavíc, čo mu zaručí okamžitú výmenu pri poškodení na zásahu.
Hasiči môžu v priebehu roka počítať aj s novými zásahovými prilbami, zásahovou obuvou, či s polokošelami a tričkami, ktoré by na ústredný sklad mali byť dodané do konca júla 2021.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

PERFEKTNÁ SPOLUPRÁCA PROFESIONÁLNYCH A DOBROVOĽNÝCH HASIČOV

Pomoc dobrovoľných hasičov pri záchrane životov a majetku je nenahraditeľná, či už sú to požiare, …

X