Hasiči dostanú 81 nových defibrilátorov

Hasičský a záchranný zbor zabezpečil na základe kúpnej zmluvy 81 automatických externých defibrilátorov v hodnote viac ako 170 tisíc eur. Koncom pracovného týždňa boli dodané do centrálneho skladu na Záchrannú brigádu HaZZ v Žiline. V najbližších dňoch budú tieto život zachraňujúce pomôcky prerozdelené a dodané na organizačné útvary HaZZ, čím sa zabezpečí ich dostupnosť na každej hasičskej stanici na Slovensku.
Hasiči sú takmer vždy súčasťou výjazdov záchranných zložiek v ťažších prípadoch. Defibrilátory sú tak pre nich neoceniteľnou pomôckou pri poskytovaní prvej pomoci pri záchrane životov.

Foto: archív HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Stanovisko Prezídia HaZZ k vyjadreniam prezidenta DPO SR

V súvislosti s vyjadrením prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR (DPO SR) Bc. Jozefa Smolinského k …

X